DUK

Dažnai užduodami klausimai
Po trumpos netekties, šis įrašas sugrįžo į mūsų svetainę. Taigi, siūlau perskaityti ir užduoti savo klausimus bei padėti atsakyti į mūsiškius. Perkelta iš ankstesnio įrašo.

Svetainė jau aptvarkyta, monetos renkamos, bet vis tik yra neišspręstų klausimų. Šiame įraše pabandysiu juos užduoti.

Kur statysite piramidę?

Centus dėlioti galima bet kokioje patalpoje, kur statinio niekas nekliudytų ir būtų pakankamai vietos patogiai suktis. Kadangi būtinai atsiras žmonių, norinčių stebėti procesą, o mes mielai viską demonstruosime, patalpa turėtų būti vieša, pavyzdžiui, muziejus ar prekybos centras. Taip pat kuo puikiausiai tiktų ir mokyklos aktų salė ar didėlesnė universiteto auditorija.

Kada statysite piramidę?

Lietuvoje vis garsiau pasigirsta kalbos, kad nuo 2015-ųjų metų bus įvestas euras. Vadinasi, piramidę būtina pastatyti iki 2014-ųjų pabaigos. Tikslios datos mes dar nesame sugalvoję, manome, kad statysime rudenį.

Kur bus dedami centai po statybų?

Kišenėje juk nesinešiosi tiek „baltų“. Taigi, reikia pasirinkti, kur gauti centai bus paaukoti: našlaičiams, gyvūnų prieglaudoms, gabiems vaikams, menininkams, tokiems pat kvailiems projektams ar tiesiog keliems studentams, keliaujantiems po Europą, kurie labai to norėtų ir mielai pasidalintų kelionės įspūdžiais su jumis.
Visos monetos po statybų keliaus į Lietuvos banką ir bus pakeistos į banknotus, net jei aliuminio supirkimo kaina gerokai išaugtų. Tad tikslesnis klausimas būtų toks: kur bus dedami pinigai po piramidės statybų? 2011 metų lapkričio mėnesį nutarėme, kad visi pinigai, kuriuos gausime iš žmonių suaukotų vieno cento monetų, bus perduoti M.Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondui Pagalba Lietuvos vaikams. Apie tai esame rašę ir mes, ir M.Rostropovičiaus fondas.

Ar reikalingas šūkis?

Yra keletas variantų: „tavo centas gali“ ir „duok centą“. Pataisymas: Vytautas sakė, kad mūsų šūkis jau yra „Tavo centas gali!“. Šaunu.

Kodėl dar niekas neaprašė piramidės skaičiavimų?

Piramidės skaičiavimus galima rasti skiltyje Kaip tai atrodys?

Kodėl tik Vytautas žino, kas kiek davė monetų?

Kas, kiek ir kada mums padovanojo vieno cento monetų, galima pamatyti puslapio viršuje esančiame grafike. Jei nematote grafiko, paspauskite užrašą Rodyti grafiką. Taip pat galima peržiūrėti bendrą mūsų bičiulių sąrašą.

Kodėl nesukūriau reklaminio skydelio?

Reklaminius skydelius galima rasti skiltyje Prisidėk!

Keletas klausimų be atsakymų:
Kur gauti stalą, atlaikantį 800 kg?
Kaip į projektą pritraukti daugiau žmonių?
Kodėl iki šiol aš nesukūriau piramidės vizualizacijos?
Kiek laiko užtruks milijono vieno cento monetų suskaičiavimas Lietuvos banke esančiais monetų keitimo aparatais?

Neradai atsakymo į savo klausimą? Parašyk komentarą ir mes į jį atsakysime!

20 atsakymų į DUK

 1. Hm sako:

  „Turiu nuomonę“ nenugalimas argumentas 🙂 Aš tai nesu toks kategoriškas. Man tinka ir vaikų namai 🙂
  Arba „Vaikų linija“ ar „Gelbėkit vaikus Lietuva“

 2. Vytautas sako:

  Hm priminė svarbų klausimą – kur dėsime centus po statybų? Jei atidžiai skaitėte visus pasisakymus, žmonių pasiūlymai buvo tokie:
  * paaukoti juos savo mokymo įstaigai;
  * gabiems našlaičiams.
  Ir dar vienas labai abstraktus:
  * kokiam aukštesniam tikslui.
  (Atsiprašau, jei ko nors nepaminėjau).

  Norite sužinoti mano nuomonę apie šiuos pasiūlymus? Niekada neaukojau ir neaukosiu nė vieno cento tokioje akcijoje, kurios metu surinkti pinigai bus aukojami mokymo įstaigai arba našlaičių namams, nes turiu nuomonę apie finansų tvarkymą tokio tipo įstaigose. Štai čia ir slypi atsakymas tau, Hm. Paskelbus tikslą atsiras žmonių, kuriems tas tikslas nėra prie širdies, ir jie neduos nė vienos monetos. Žinoma, šiuo metu neduoda kažkas, kam nepatinka tikslo nebuvimas. Kokių žmonių yra daugiau? Nesiimu spręsti. Tad kol nesugalvojome daugeliui priimtino tikslo, jo visai neskelbsime. Tik tam, kad vėliau netektų gailėtis.

  Apie žmonių (ne)pasitikėjimą mumis jau rašė Domas, tačiau leisiu sau pasikartoti. Yra žmonių, kurie prisideda vos išgirdę apie mūsų projektą, yra ir tokių, kurie, net ir perskaičiavę kiekvieną centą, bus įsitikinę, kad mes nesakome tiesos, vagiame centus, ir kad vienintelis mūsų tikslas – pasipelnyti. Tuo šis pasaulis ir įdomus.

  Beje, Hm, man patinka, kad tu kalbi pirmuoju asmeniu („nesusimąstysim“). Tad koks gi tavo pasiūlymas? Kur turėtume dėti centus po piramidės pastatymo?

 3. Hm sako:

  @Dovilė: Hm šiuo metu renka monetas ir jas atiduos, kai bus išties ženklus skaičius. Šimtais Hm neapsiriboja 🙂

  @Vytautas: žmonės norėtų dovanėlių atsiminimui: ženkliuko, lipduko, marškinėlių su piramidės logotipu (tam jis turėtų būti 🙂 ) ir panašiai.

  @rokas: tam, kad galėtumėme PASTATYTI, reikia SURINKTI. Ir aš atvirai sakant neduosiu nei cento, kol nesumąstysim, kur jie po to dėsis. Tai labai paprasta: samprotauti galima daug, tačiau organizatoriai turėtų tvirtai ir nekeičiamai nuspręsti, kad būtų galima koncentruotis į pagrindinį tikslą – STATYMĄ.

 4. Paulius sako:

  Aisku atsirastu daugiau zmoniu kurie paaukoti tas monetas su salyga *jas grazinti*, ir kodel jus visi kritikuojate sita projekta ? Mano nuomone kas blogai padaryta, tai yra saito pavadinimas (monetu Piramide)manau daugiau aukojanciu butu jei statinys butu isradingesnis, tarkim koks nors Lietuviskas paminklas ar koks nors kitas istorinis statinys, pvz .: pagal masteli pastatyta gedimino ar traku pilis, tokie dalykai turetu susilaukti susidomejimo.

 5. bitvilas sako:

  neturite kur energijos deti, ta monetu skulptura neatrodys ispudingai, todel ir demesio nesulauksit didesnio nei regioninis laikrastis…

 6. rokas sako:

  Pritariu Dovilės komentarui. Na, iš tiesų gyvename visuomenėje, kuri skaičiuoja kiekvieną centą ir bijo, kad iš jų kažkas pelnysis, lobs etc.
  Ir mano, ir mūsų visų tikslas NE SURINKTI milijoną centų, o PASTATYTI rekordinę piramidę, kuriai pasirinktas toks apvalus skaičius kaip milijonas centų. Taip, dėl idėjos mes galime nusipirkti tuos centus, galime padaryti šitaip paprastai, bet tokiu būdu, kaip daroma dabar, norima, kad kiekvienas, kas neabejingas prisidėtų prie lietuviško rekordo siekimo. Aš apie kažkokį pinigų leidimą, kilnų-nekilnų tikslą, kaip čia dalis nori teigti, nemąsčiau, nes tai ne labdaros, ne pasipelnymo planas, o siekimas unikalaus rekordo pasitelkiant lietuvišką centą. Tai racionalus vienetas, nes kiekvienas pilietis jų gali turėti. Kas būtų, jei statytume iš milijono sagų? Kur rasti milijoną jų vienodų?

 7. Žalioji sako:

  Krymas toli…

 8. Nemoku sako:

  Nelabai man patinka sios akcijos pagrindinis tikslas – pastatyti rekordine piramide. Bet kas, turintis pinigu gali juos issikeisti ir pastatyti kokia tik nori piramide (prisiminkit valinsko bauda pries kruva metu). Todel pries atiduodamas pinigus ir noriu issiaiskinti, ar yra prasme tai daryti. Jei akcijos organizatoriai, pastate piramide, atsiims savo pinigus, o likusius kam nors panaudos (atiduos), tos prasmes nematau. Bet jei jau visa piramide bus paskirta kokiam aukstesniam tikslui, tai pirmiausia nereiktu imti centu is tu, kurie tik nori juos iskeisti, o rinkti tikras „aukas“. Arba rinkti visokius pinigus ir juos keisti i 1 cento monetas. Pvz. man tikrai nebutu gaila atiduoti savo vieno cento „santaupu“, taip pat su malonumu padengciau kokius 20 lt jau surinktu centu, kurie vis dar priklauso organizatoriams. ir prisideciau prie agitacijos. bet tik tokiu atveju, jei po visko piramide nebus isgrobstyta ar prakeliauta, kai kazkas pradzioj siule. O savo centus taip pat smagu prarasti ir supilant i fontana ar prie aukso vartu kryme…

 9. Paulius sako:

  Manau reiktu duoti laisve zmonems pasireiksti ir su kitos vertes monetom, jeigu yra imanomas budas issikeisti jas i 1 ct monetas.

 10. Dovilė sako:

  Keisti gerbiamų „Nemoku“ ir „Hm“ komentarai, turbūt nė kiek neprisidėjusių nei centais, nei idėjos skleidimu, nei reklamos skrajučių kūrimu ir platinimu (atsiprašau jei klystu). Šiuo metu manau yra naudingiau susikoncentruoti į tai, kaip pasiekti tikslą – pastatyti piramidę, tad būtų naudingiau visiem prijaučiantiem komentuoti klausimą „Kaip į projektą pritraukti daugiau žmonių?“ 🙂

 11. Vytautas sako:

  Bandysiu trumpai atsakyti į klausimus. Pirma, žodis „negalima“ neegzistuoja mano gyvenime. Viskas yra galima. Gali būti negražu, nemandagu ar neetiška, bet vis vien galima. Taškas.
  Nuomonių, kur turėtume dėti už centus gautus pinigus, labai laukiame. Ypač iš tų, kurie dovanoja monetų 😉 O ar tikrai paskelbę tikslą, sulauktume daugiau dovanotojų – irgi geras klausimas.
  Logotipas gali būti sukurtas dirbtinai arba išaugti projekto eigoje. Akivaizdu, kad mes pasirinkome antrąjį variantą. Logotipas bus, kai pats užaugs.
  Dovanėlių klausimą jau kėlė Domas. Čia ir vėl norime atsiklausti dovanotojų – kokių dovanėlių jie norėtų?

 12. Logo? sako:

  Galėtumėte sugalvoti logotipą šiam projektui, nes tie centai viršuje atrodo nelabai… beje galėtumėte dovanoti kažkokias mini simbolines dovanėles daugiausiai paaukojusiems.

 13. Hm sako:

  Bet, Vytautai, pasisavinti to trečdalio (jei bus taip ir toliau) monetų vistiek yra negalima. Turėtumėte sukurti planą, kur jas dėsite ir galbūt daugiau žmonių padovanos savo monetas, žinodami, kur jos po to pateks.

 14. Vytautas sako:

  Norėčiau nuraminti šio projekto skeptikus – visas gautas monetas suskaičiuojame tiksliai ir sąžiningai. Diskusija, kur dėti surinktus pinigus yra labai sveikintina. Tačiau šiuo metu tik apie vieną trečdalį monetų gavome dovanų, už likusias teko sumokėti. Jei taip bus ir toliau, kuris iš jūsų sutiktų paaukoti savo 6500 Lt?

 15. Nemoku sako:

  Prie klausimo, kur deti pinigus.
  Gal is pateiktu variantu pora galima sujungti i viena. Tarkim – gabiems naslaiciams.
  Pasiulyti lietuvos vaiku namams varzytis del prizo. Tegu vaikai bendrai sukuria koki mokslo (populiarinimo) projekta, ji pristato, o paskui isrenkami nugaletojai. Uz 10000 lt. galima nupirkti penkis normalius (moksleivio reikmems) nesiojamus kompiuterius, arba kiek daugiau geru knygu…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

CAPTCHA vaizdas

*