2014-12-04 Piramidė išmatuota, liudijimai parašyti

Šiandien įvyko oficialus Milijono centų piramidės matavimas ir liudijimų užrašymas. Matavimus atliko Vilniaus metrologijos centro Geometrinių dydžių matavimų skyriaus vadovė Vladislava Krasauskienė. Ekspertė prisipažino jau ne pirmą kartą atliekanti matavimus objektų, pretenduojančių tapti rekordiniais. Taigi, oficialiai patvirtinti piramidės matmenys yra tokie:
aukštis: 1160 (vienas tūkstantis vienas šimtas šešiasdešimt) mm,
ilgis: 1085 (vienas tūkstantis aštuoniasdešimt penki) mm,
plotis: 1090 (vienas tūkstantis devyniasdešimt) mm.
Piramidės matmenys šiek tiek skiriasi nuo mūsų prognozuotųjų. Taip tikriausiai atsitiko dėl to, kad mūsų naudoti centai nebuvo idealiai lygūs ir vienodi.
Dviem pagrindiniais liudytojais pakvietėme būti Lietuvos banko Pinigų muziejaus vedėją Vidmantą Laurinavičių, kasdien stebėjusį piramidės statymo procesą, bei Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto dekaną prof. habil. dr. Vytautą Balevičių, kuris, būdamas fizikos ir matematikos ekspertu, patvirtino, kad tikslus monetų skaičius piramidėje – 1000935 (vienas milijonas devyni šimtai trisdešimt penkios).
VU FF dekano pakviestas, į Milijono centų piramidės matavimo ceremoniją atvyko ir Vilniaus universiteto rektorius prof. habil. dr. Jūras Banys. Rektorius prasitarė, kad jam, kaip fizikui ir numizmatui, ši piramidė labai patinka.

Šis įrašas priskirtas Tinklaraštis kategorijai. Išsisaugokite ilgalaikę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

CAPTCHA vaizdas

*