2012-06-03 Didžiausia monetų piramidė Lietuvoje

Praeitą savaitę mūsų nuolatinių bičiulių iš Rėkyvos dėka viršijome 700 kilomonetų ribą. Ačiū jums, ačiū p. Edvardui Špogiui, padovanojusiam daugiau kaip 5000 monetų, ačiū visiems, kad ir keliomis monetomis sutvirtinantiems būsimos piramidės sienas.
Beveik prieš dvejus metus, kai monetų surinkę turėjome dar visai nedaug, sugalvojau pasitikslinti, ar niekas ligi šiol nėra statęs piramidės iš monetų Lietuvoje. Žinojau, kad Lietuvoje yra leidžiama „Lietuvos rekordų knyga“, tačiau savo turima (išleista 1990 metais) knyga nepasitikėjau. Apsilankiau Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje ir suradau naujesnį knygos leidimą – 2003 metų. Joje rašoma, kad:

Aukščiausia taisyklinga monetų piramidė – 17 cm aukščio, 26,3×26,3 cm arba 14×14 monetų pagrindo po 10 monetų kiekviename stulpelyje – pastatyta 1997 m. gruodžio 5 d. Valdo Zako, gyvenančio Raseinių r. iš vieno cento 10150 monetų. (Vytautas Navaitis: Lietuvos rekordų knyga, 2003)

Taigi, monetų piramidė iš vieno cento monetų jau buvo pastatyta prieš daugiau nei keturiolika metų. Čia galite pamatyti Valdo Zako ir jo piramidės nuotrauką. Manau, kad būtų įdomu susisiekti su šiuo piliečiu ir papasakoti apie mūsų statysimą piramidę.

Šis įrašas priskirtas Tinklaraštis kategorijai. Išsisaugokite ilgalaikę nuorodą.

2 atsakymai į 2012-06-03 Didžiausia monetų piramidė Lietuvoje

  1. Vytautas sako:

    A. Valinskas mokėjo 15 kLt baudą, tačiau tai darė ne tik vieno cento monetomis, o visais „baltukais“. Nors tai buvo kažkada seniai, internete galima rasti kelias ligi šiol klaidžiojančias nuotraukas. Beje, jis su centais elgėsi labai pagarbiai – priekaba buvo „paauksuota“, kaip ir kibirai bei šiūpeliai.

  2. Audrius sako:

    Manau tikslas tikrai geras, norėtusi pamatyti gyvai toki darbą. Žinoma milijono monetų kiekis pats iš saves nėra mažas 😀 pamenu, kad Gerb.A.Valinskas regis bauda mokėjo 10’000 Lt už melaginga pramešimą, tai ten irgi buvo 1’000’000 centų (10’000 Lt) tai į priekaba (zubrionke) sutalpino o čia jei kambaryje 😀 tai vaizdas vertas dėmesio. O prietaisiuka jau turite, kad po 10 monetu dėlioti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

CAPTCHA vaizdas

*