2011-01-20 Interneto platybėse

Vakar ir užvakar prie Milijono centų piramidės projekto prisijungė dar du bičiuliai – Aurimas M. ir Margiris K. Kaip ir visada, paklausiau jų, kokiu būdu jie sužinojo apie būsimą piramidę. Abiejų istorijos panašios – sumanė iškeisti nuo seno kauptus centus ir internete ieškojo informacijos, kur galima tai padaryti. Drįstu teigti, kad abiem (ir mums, žinoma) labai pasisekė – surado, perskaitė ir prisijungė. Ačiū jums!

O man kilo mintis patikrinti, ar tikrai lengva surasti informacijos apie Monetų piramidę internete. Pasinaudojau populiariausia paieškos sistema „Google“. Štai mano atradimai ir pastebėjimai:

 • Žinia, kad į paieškos lauką vos pradėjus rašyti raides, sistema iš karto teikia pasiūlymus. Įvedus žodį „milijono“, pasiūlymas „milijono centų piramidė“ yra antroje vietoje; įvedus žodį „centų“, pasiūlymas „centų piramidė“ yra trečioje vietoje; įvedus žodį „monetų“, pasiūlymas „monetų piramidė“ yra pačiame gale – dešimtoje vietoje.
 • Kad ieškodamas frazės „milijono centų piramidė“ gausiu informacijos apie šį projektą, net neabejojau. Net 19 pirmųjų rezultatų vienaip ar kitaip susiję su mūsų projektu.
 • Pirmutinis rezultatas pateikia informaciją apie mūsų projektą ieškant ir šių frazių ar žodžių: „milijono centų“, „milijono centų piramidė“, „milijonas centų“, „centų piramidė“, „milijono piramidė“.
 • Bent vienas iš pirmųjų dešimties rezultatų nurodo į mūsų projektą ieškant šių žodžių ar frazių: „centų“, „centų keitykla“. Taigi, jei žmonės ieškos kokios nors frazės su žodžiu „centų“, jie turės didžiausią tikimybę sužinoti apie Milijono centų piramidę. Ačiū „Google“.
Šis įrašas priskirtas Tinklaraštis kategorijai. Išsisaugokite ilgalaikę nuorodą.

2 atsakymai į 2011-01-20 Interneto platybėse

 1. Vytautas sako:

  Manau, kad svarbiau yra ne slapukai, o (ne)prisiregistravimas prie „Google“ sistemos, kadangi būtent „Google“ kaupia paieškų bei lankytų tinklalapių istoriją ir, naudodama šiuos duomenis, stengiasi pritaikyti paieškos rezultatus kiekvienam naudotojui. Norėdamas išvengti šios problemos ir nenorėdamas išsiregistruoti iš „Google“, naudojau kitą, ne pačią mėgstamiausią, interneto naršyklę.
  Beje, Aleksai, juk pats puikiai žinai, kad svarbiausias eksperimento patikimumo rodiklis – atsikartojamumas. Tad siūlau pabandyti pačiam 🙂

 2. Aleksas sako:

  Suabejojau eksperimento objektyvumu. Jeigu buvo testuota iš autoriaus kompiuterio, nenuostabu, kad pirmieji rezultatai buvo susiję su milijonų centų piramide. Ar buvo ištrinti visi slapukai?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

CAPTCHA vaizdas

*